Když na hokej, tak do Madison Square Garden

O povaze lidí, kteří žijí v té které zemi, vypovídá i to, jak jsou zvyklí se bavit. Nedílnou součástí itineráře každé cesty, jejímž cílem je poznat blíž danou zemi, by proto měla být i nějaká kulturní nebo sportovní akce. Co takhle zápas hokejové NHL? A jak se na něj vlastně dostat?Ono je to trochu zavádějící, protože hokej není v zámoří ani zdaleka tak populární, jak by se mohlo zdát vzhledem k pozornosti, kterou dění v NHL věnují tuzemská média. Popravdě hokej je na tom ve srovnání s ostatními sporty dost na štíru. V Kanadě na něj nejsou peníze a kluby se proto stěhují do Spojených států, kde o něj ale není valný zájem – Američané totiž dávají přednost americkému fotbalu, baseballu a basketbalu.

NHL - Jaromír Jagr
Američané mu říkají Džegr. Letos je kapitán (foto: New York Rangers)

Takže doporučovat někomu hokej jakožto sport, kterým tamní lidé žijí, je nesmysl. Pozvánka na zápas NHL je pro nás přesto zajímavá ze dvou důvodů – tím prvním je fakt, že se v několika městech hraje v halách velkého formátu (jako je newyorská Madison Square Garden, o které bude ještě řeč), v nichž je přece jen možné nasát atmosféru typicky amerického sportu, a tím druhým, že v NHL působí celá řada českých hráčů (vidět tamní fanoušky navlečené v dresech Jágra nebo Nedvěda polechtá vaše ego). Ze všech měst, v nichž se dnes hraje, pro nás vychází jako nejzajímavější alternativa New York. Jednak je nejblíž (do New Yorku létá přímý spoj ČSA z Prahy) a navíc je v něm i tak co k vidění (což se kupříkladu o takovém Columbusu v Ohiu dost dobře říct nedá). V New Yorku hrají dva kluby NHL – Rangers a Islanders. Z našeho pohledu jsou zajímavější Rangers, a nejen proto, že je vede jako kapitán Jaromír Jágr, nýbrž proto, že hrají ve slavné Madison Square Garden.

Návštěva haly, která hostí i celou řadu kulturních akcí (převážně koncertů), je sama o sobě zážitek. Pokud se vám ale poštěstí sehnat lístek na zápas (ať už na hokej nebo na basketbalovou NBA – hrávají tu totiž i New York Knicks), zažijete show se vším všudy – s roztleskávačkami a bohatým přestávkovým programem. Musíte se však rozhodnout v dostatečném předstihu – místa v Madison Square Garden se prodávají rychle (ať jde o basketbal nebo o hokej). Lístky si můžete koupit přes internet na stránkách www.newyorkrangers.com.

STRUČNÁ FAKTA

Informace o předprodeji lístků na zápasy hokejistů New Yorku Rangers najdete na stránkách www.newyorkrangers.com. Najdete tu rovněž kompletní program zápasů – když budete mít štěstí, můžete být svědky souboje Jágr – Hašek (chytá za Detroit).  Zápasy začínají většinou v sedm hodin večer. Počítejte s tím, že za nejlevnější lístek zaplatíte 27 dolarů (nejdražší vás přijde na 425 dolarů).

Mohlo by vás zajímat

ReportážeZrození kávy

Dálková světla Toyoty prořízla tmu a ozářila dům postavený z vepřovic. „ Jsme na místě,“ usmál se na mě řidič Juan. Ze…