Termální LAAska

Odpočívejte a vařte s LAAskou! Máme pro vás horký tip: od 17. do 19. května si v rakouském wellness komplexu Therme Laa Hotel & Spa užijete nejen romantický wellness víkend, ale také se tady na kulinářském kurzu vydáte vstříc dobrodružstvím plným chutí. A bez obav, překlad do češtiny je zajištěn!

Laa an der Thaya - mapa

Je to termální ráj. Hala s velkým bazénem, který má příjemnou teplotu 34 stupňů Celsia, tři venkovní bazény, do nichž se dostanete z hlavní haly, a to i v zimě. První láká na masážní lehátkové vířivky, barevné světelné paprsky, vodopády a gejzír, který vám bude masírovat záda. Díky 34 stupňům se tu zahřejete i v zimě. Další má slanou vodu, 36 stupňů Celsia a podvodní hudbu.

Pořádně zaplavat si můžete ve sportovním bazénu – v zimě má úctyhodných 28 stupňů, v létě o čtyři stupně méně. A kdo chce jen relaxovat, může vyzkoušet unikátní asijskou odpočinkovou místnost, kde hraje relaxační hudba, anebo si rovnou zajít do kina. I to je součástí areálu.

Termální lázně jsou ideálním místem, kde lze odpočívat během zimních chladných dnů, ve švech to tu ale praská i v létě. Každý rok na konci května se otevřou všechna francouzská okna, venku se objeví palmy, 600 lehátek, 300 slunečníků, hřiště na beach volejbal čeká na první hráče. „Plno máme zejména, když je chladnější počasí. Ale jsou i parné dny, kdy se na vstup do bazénu čeká,“ vysvětluje manažerka komplexu Iva Findeis a dodává, že Češi si to tu oblíbili. Tvoří až třicet procent klientely.

Zaměřeno na děti

Na své si tu přijdou hlavně děti. Mohou se cákat v pětatřicet centimetrů hlubokém vnitřním bazénku, jehož pohádkovou atmosféru dotvářejí v Rakousku oblíbené postavičky trolů. Dětskému světu vévodí animátoři (někteří dokonce hovoří česky) – chystají hry, na velkém plátně promítají pohádky, zpívá se tu karaoke. Děti se učí, jak si nachystat zdravou svačinu, před Vánocemi dokonce v herně pekly cukroví.

Největším lákadlem dětského světa je ale úctyhodný tobogan Fantasia, atrakce nejenom pro nejmenší. Měří devadesát metrů, v trubce to s vámi hází… Najednou ubývá světla, ocitáte se v naprosté tmě, netušíte, kam vlastně jedete… I dospělý zatají dech a vykřikne strachy. Pád do dojezdového bazénu je vlastně příjemným vysvobozením.

Nejenom pro děti je pak určen jakýsi „vodní kolotoč“ v hlavním vnitřním bazénu. Voda se točí dokola a silný proud unáší jak děti s plovacím kruhem, tak jejich babičky.

Therme Laa Hotel & Spa

Celý článek včetně mnoha dalších praktických rad a tipů na cestu, naleznete v časopisu Travel Digest 5/2009.

Mohlo by vás zajímat