Film o Východní Moravě dostal hlavní cenu

Snímek propagující krásy Východní Moravy –  Film „Eastern Moravia – Holiday Story“ –  jenž vytvořila agentura m-ARK Olomouc, získal prestižní cenu The Blue Danube jako nejlepší film na Mezinárodním festivalu turistických a ekologických filmů v Srbsku.

„Doufali jsme, že by se mohl líbit, i tak jde ale o velmi příjemné překvapení,“ svěřil se Ivan Marek, ředitel agentury m-ARK Olomouc, která se zabývá tvorbou propagačních filmů, spotů a tiskovin.

The Eastern Moravia – Holiday Story získal cenu jako nejlepší film v kategorii Best Tourist Promo Film. Snímek, který je dlouhý přibližně dvě minuty, vznikal už od loňského roku. „Pojali jsme jej jako prázdninový příběh dvou mladých lidí, se kterými se diváci vydají za krásami Východní Moravy, tedy Kroměřížska, Slovácka, Valašska, Zlínska a Luhačovicka. Navštíví například kroměřížský zámek a jeho zahrady, projedou se Baťovým kanálem nebo se třeba podívají do zoologické zahrady v Lešné u Zlína,“ prozradil Marek.

Oceněný film si můžete prohlédnout na internetovém portálu Východní Moravy (www.vychodni-morava.cz/lokalita/1/ ).

Po úspěchu v Srbsku je film „The Eastern Moravia – Holiday Story“ přihlášený i na další festivaly s turistickou tématikou, a to v Portugalsku a Karlových Varech.

Mohlo by vás zajímat