Ve Frankurtu proběhl český pivní festival

Česká republika přitahuje pozornost nejen „stověžatou“ Prahou, památkami UNESCO, hrady, zámky, unikátními lázeňskými zařízeními a nejrůznějšími možnostmi pro strávení aktivní dovolené. Rovněž výborné české pivo a tradiční kuchyně má své věrné příznivce.

Gastronomické slavnosti se konají nejen v České republice, ale patří i k žádaným „vývozním artiklům“. Jedním z příkladů se stal zářijový český pivní festival ve Frankfurtu nad Mohanem, který v rámci propagace národního produktu „Ochutnejte Českou republiku“ podpořilo i německé zastoupení agentury CzechTourism.

Pivo i jídlo

Přímo v centru finanční metropole Evropy na prestižním náměstí Rossmarkt vyrostla ve druhé polovině září obrovská česká restaurace pro 650 lidí s bohatým výběrem nejrůznějších gastronomických specialit. Návštěvníci mohli ochutnat z deseti druhů piva, převážně regionálních značek, které nejsou v Německu ještě příliš známé, ale chutí ani kvalitou ani v nejmenším nezaostávají za světoznámými velikány. Příchozí tak měli jedinečnou možnost srovnat věhlasné černé pivo z Krušovic s Démonem z Vysokého Chlumce, Rychtářem z Hlinska nebo Ježkem z Jihlavy. Bohatý výběr pivního moku doplňovala Švejkova restaurace s nabídkou tradičních českých jídel zahrnujících např. bramboračku, krkovičku, domácí guláš nebo svíčkovou. K příjemné pohodě hrála staročeská hospodská muzika a o dobrou náladu všech přítomných se svým neopakovatelným šarmem postaral samotný dobrý voják Švejk. Nezapomnělo se ani na potenciální zájemce o cesty do České republiky. Pro ně přichystalo německé zastoupení agentury CzechTourism širokou škálu propagačních materiálů doplněných atraktivními turistickými dekoracemi. Potěšitelným zjištěním bylo, že se návštěvníci zajímali nejen o obecné informace o naší zemi, ale měli i konkrétní dotazy k jednotlivým regionům a poptávky k cestám do ČR. Pochvalné ohlasy sklidila také gastronomická prezentace pro cestovní kanceláře.

 

Dle slov ředitele společnosti Český pivní festival Jana Hübnera se premiéra festivalu v Německu setkala s obrovským úspěchem: „S výsledkem českého pivního festivalu jsme velice spokojeni. Pro příští rok plánujeme akci ve Frankfurtu nad Mohanem zopakovat a rádi bychom rozšířili tento koncept i na další německá města“. Český pivní festival ve Frankfurtu nad Mohanem se konal v rámci 20 letého výročí partnerství měst Praha – Frankfurt pod patronací Velvyslanectví ČR v Berlíně a Honorárního konzulátu SR ve Frankfurtu nad Mohanem.

Tags: , ,

1 Comment

 1. Dalibor Holub napsal:

  Vážení pořadatelé,
  doslechl jsem se,že máte v úmyslu znovu pořádat český pivní festival.
  Měl bych zájem se ho zúčastnit.
  Jezdíme se stánkem,kde nabízíme domácí bramborák.Celá jeho příprava se provádí na místě před očima zákazníků.
  Jsme jazykově vybaveni,zkušenosti máme i z velkých akcí,kde bylo 80 000 až 190 000 lidí.Zkušenosti z gastronomie a z obchodu jsou přes dvacet let.V Německu se pohybovat a pracovat umíme.
  Děkuji za odpověď a případnou spolupráci.
  S pozdravem Dalibor Holub
  Tel.776 853863

Vložit komentář