Nový TD je tady! A přináší léto… jak má být.

Vydejte se s námi do nejprve Barcelony. Metropole Katalánska je podle prestižního portálu TRIPADVISOR čtvrtým nejpopulárnějším městem Evropy.

Kroutíte trochu nevěřícně hlavou? Vždyť Barcelona nemá na první pohled nic tak světoborného, čím by mohla konkurovat vyhlášeným městům, jako je Paříž, Londýn, Praha (naše hlavní město je páté!), Vídeň či Řím. Tedy když pomineme úchvatné dědictví geniálního stavitele Gaudího, který je zřejmě – co se týká památek – magnetem číslo jedna (i když jeho katedrála s jeřáby v současné době nepůsobí zrovna „sexy“).

Tak co je na Barceloně tak zvláštní? Atmosféra. Bláznivý šrumec a překotný život uprostřed města, které je spojením živých bulvárů, stovek hospůdek, městské pláže… Za vůbec nejlepší manuál k návštěvě Barcelony považujeme bezcílné bloudění centrem a překvapivé objevování klenotů, které na vás z ničeho nic vybafnou.

Jenže většina turistů požaduje alespoň nějaký plán, jak město poznat a uchopit. A tak jsme pro vás připravili několik klíčových motivů, které byste v Barceloně neměli minout.

Mohlo by vás zajímat