Nový Travel Digest 4/ 2012 v prodeji od 9. srpna! NEZAPOMEŇTE!!!

Petr Tůma, šéfredaktor

Nový Travel Digest 4/2012 je v prodeji od 9. srpna, tématem letního čísla je:

“Poznávání země z paluby lodi a okénka vlaku…”

EDITORIAL

Z výkladového slovníku 21. století: „Dovolená je čas, který nám umožňuje objevovat spoustu míst, kde mají wi-fi.“ Až když jsem to viděl napsáno, uvědomil jsem si, jak to je trefné. Moderní doba většinu z nás neúprosně pronásleduje, mých stotřicet mailů denně připomíná hladovou smečku psů, která štěká a vyje tak zuřivě a tak dlouho, dokud si nesednu k PC a nezačnu se jim věnovat. Jsem příliš zbaběle odpovědný na to, abych vše označil povelem ALL a stiskl klávesu DELETE. O to víc mě mrzí, že tato skvělá forma rychlé komunikace, která se objevila před nějakými dvaceti lety, aby nám usnadnila život, se postupně zvrhává a začíná být nemile drzá.
Ano, i na dovolené se můžete honit za wi-fi , ale není přirozenější honit spíš komáry, kteří vám nalétali do ložnice?
Každý z nás si musí určit hranici soukromí, za kterou by moderní technologie neměly vstupovat. Až tehdy si začne užívat i místa, kam neviditelné pařáty internetu nedosáhly. Patří k nim třeba splavné kanály v Holandsku, které lze
poznávat z lodi.
Pokud se vám večer kdesi v zapadlé marině wi-fi přece jen pípnutím připomene, naťukejte si do vyhledávače
adresu www.magickecestovani.cz. Nový server plný nápadů a tipů na skvělou dovolenou je produktem 21.století, ale nabídne poklid a čtení jako za starých dobrých časů. Stejně jako toto vydání Travel Digestu.

PETR TŮMA

šéfredaktor

Mohlo by vás zajímat