Vyhrajte dvě letenky do Porta s Českými aeroliniemi

Porto, druhé největší město Portugalska, domov legendárního portského, rozložené na kopcích kolem řeky Douro, je v České republice stále nedoceněnou a ve větší míře neobjevenou destinací.

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

I přesto, že město a jeho okolí nabízí přehršel zajímavých míst či atrakcí, na jejichž návštěvu vám zcela jistě nebude stačit pouze jeden víkend, i když prodloužený. Velkým lákadlem Porta je unikátně zachovalé historické centrum, kde najdete všechny možné slohy a můžete díky tomu sledovat vývoj města téměř od založení. Ribeira, historické centrum města, je od roku 1996 na seznamu památek chráněných UNESCO. Najdete zde nepřebernou řadu sakrálních památek včetně nejstaršího kostela na Pyrenejském poloostrově (Igreja de Cedofeita), budovy v typickém stylu portugalského baroka nebo s neodmyslitelnou výzdobou dlaždiček „azulejos“. K Portu a jeho technickým památkám neodmyslitelně patří mosty, které spojují oba břehy hlubokého údolí řeky Douro. Z vrchního patra legendárního Ponte Dom Luís I, který je určen pouze chodcům a lince D místního metra, budete mít krásný výhled na historické centrum Porta i Vila Nova de Gaia na druhé straně.

Návštěvu Porta a okolí může vzít i aktivně nebo dokonce „sportovně“. Vybraná vinařství lze objet na kole a pak se ještě vydat kolem řeky Douro k pobřeží. Kromě tradičního portského nabízejí místní vinařství celou řadu zajímavých a v Česku zatím neobjevených vín. Zkuste třeba mladé, jemně perlivé tzv. zelené víno nebo vyzkoušejte Tourigu Nacional. To, co je pro Španěla Tempranillo, to je pro Portugalce Touriga, srdce i duše místního vinařství. Když k tomu přidáte jedinečnou portugalskou kuchyni, zcela určitě se nebudete na výletě v Portu a okolí nudit, i pokud byste jej pojali pouze se zaměřením na víno a místní kulinářské speciality.

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Porto je jednou z nových destinací, do kterých České aerolinie v letošní letní sezoně zahájily pravidelný provoz. ČSA provozují lety mezi Prahou a Portem dvakrát týdně, s odlety z Letiště Václava Havla v pondělí a v pátek večer v 19:40. Odlety z Porta jsou pak vypravovány v úterý a v sobotu ráno v 7:45. Na spoje jsou nasazovány Airbusy A319, let trvá zhruba 3 a čtvrt hodiny. Sezonní linka do Porta je v provozu do 23. října 2015, tj. do konce letní sezony. Další podrobnosti, aktuální nejvýhodnější nabídky, rezervaci letenek, sedadel, ubytování nebo zapůjčení auta a doplňkových služeb najdete na www.csa.cz nebo www.czechairlines.com.

Hrajte o dvě zpáteční letenky Českých aerolinií v cestovní třídě Economy, tentokrát do Porta.

Soutěžní otázku najdete v časopise Travel Digest, který si můžete koupit i v on-line podobě na Publero.com za 59 Kč.

Bez komentáře

Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Vložit komentář