Vyhrajte dámské a pánské vodotěsné hodinky zn. Beuchat

Vodotěsné hodinky jsou neocenitelným doplňkem nejenom během pobytů u vody. Pro plavání či potápění bez přístroje jsou dostačující hodinky s vodotěsností 100 M (10 ATM). S takto označenými hodinkami je možno se potápět do hloubky cca 8 metrů. Pro potápění s přístrojem jsou vhodné hodinky s vodotěsností od 200 M (20 ATM).

Foto: Archiv firmy

Foto: Archiv firmy

Vodotěsné hodinky mívají šroubovací korunku – jedná se o speciální provedení uchycení korunky, která musí být před povytažením vyšroubována, po nastavení času zatlačena a znovu zašroubována. Zvyšuje se tak vodotěsnost hodinek, zamezuje se náhodnému povytažení korunky a tím i vniknutí vody, vlhkosti a v neposlední řadě i prachu do strojku.

Mnoho vodotěsných hodinek má i otočnou lunetu, která umožňuje jednoduché měření času pod vodou. Aby majitel hodinek nemusel čekat, až bude minutová ručička na pozici 12, otočí před ponorem lunetou ve směru zpět tak, aby minutová ručka směřovala přesně na nulu lunety. Tak vidí, kolik minut uběhlo od jeho ponoru.

Společnost Herisson, která je mj. dovozcem 2 značek švýcarských hodinek, má ve své nabídce i vodotěsnou kolekci švýcarské značky Davosa. Ta v loňském roce vyhrála se svým modelem Argonautic Automatic hlasování čtenářů portálu watchtime.net o nejoblíbenější potápěčské hodinky v ceně do 1000 eur. Více na www.herisson.cz

 

Hrajte o dámské a pánské vodotěsné hodinky zn. Beuchat.

Soutěžní otázku najdete v časopise Travel Digest, který si můžete koupit i v on-line podobě na Publero.com za 59 Kč.

Bez komentáře

Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Vložit komentář