Dovolená na Zakynthosu

V posledním čísle Travel Digestu jsme vám přinesli článek o řeckých ostrovech. Krátké srovnání řeckých ostrovů najdete zde. Pojďme se na ně podívat blíže a nechat se inspirovat třeba k dovolené na Zakynthosu.

Zakynthos - shutterstock_252464254

Na západ od řecké pevniny najdete Jónské ostrovy, jejichž charakter se od ostatních ostrovů značně odlišuje – díky vydatným dešťům jsou zelené a jejich architektura je kvůli dlouhé nadvládě Italů spíše italská, bez tureckých vlivů. Asi nejznámějším a nejnavštěvovanějším z nich je Zakynthos.

Na jeho tváři se poněkud destruktivně podepsala nejen četná zemětřesení, ale i vliv překotně se rozvíjejícího turistického ruchu, přesto si dokázal zachovat svoji krásu. Osobité zvyky, kultura i kuchyně, vrchovatá porce bohatých Benátek se špetkou Británie… kouzlo venkovských klášterů, zvonic ve stylu benátské Kampanily, nedotčených horských vesniček, staletých hájů s olivovníky, vinic s výborným vínem, pláží se zlatavým či bílým pískem a až absurdně modrou barvou moře…

Na ostrově Zakynthos najdete i nejznámější řeckou pláž Navagio s vrakem obchodní lodi. Ostrov se může pochlubit jednou významnou přírodovědeckou raritou. Je jí vzácný druh želvy – kareta obecná (želva CarettaCaretta, LoggerheadSeaTurtle), která je na seznamu ohrožených živočichů, jimž hrozí vyhynutí. Zátoka s pláží Laganas a střediskem Laganas na jihu Zakynthosu se pravidelně stává místem, kam se vracejí zde narozené želvy, aby tu přivedly na svět své potomstvo.

Na Zakynthos se můžete dostat vlastně jen letecky nebo lodí. Samozřejmě existují i autobusová spojení, ale ta pro úsek mezi pevninou využívají také trajektů. Letiště je na ostrově jedno, DionysiosSolomos leží asi 6 kilometrů jižně od hlavního města a asi 1 kilometr od známého a populárního letoviska Laganas.

Podívejte se na nabídku last minute zájezdů do Řecka a prodlužte si babí léto.

Více se dočtete v článku o krásách Zakynthosu.

 

Mohlo by vás zajímat