Vyhrajte dvě letenky do Nice s Českými aeroliniemi

Nice, metropole Azurového pobřeží a hlavní město departementu Alpes-maritimes, patří díky své poloze a klimatu nepřetržitě již od 18. století k oblíbeným turistickým cílům. Hrajte o dvě zpáteční letenky Českých aerolinií v cestovní třídě Economy, tentokrát do Nice.

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Město a jeho okolí nabízí nesčetné množství kombinací pro příjemné prožití dovolené či jenom prodlouženého víkendu pro všechny typy turistů. Nabízí totiž nejen možnosti aktivního sportovního vyžití ve všech ročních obdobích, ale také kulturu, množství různých festivalů, zábavu, památky či jenom prostý oddych u moře.

Nice může sloužit jako výchozí bod pro návštěvu a prozkoumání známých letovisek, měst a městeček na obou stranách Azurového pobřeží. Stačí zmínit jenom ty nejznámější, třeba na jihozápad od Nice je sousední Antibes s Muzeem Pabla Picassa či Muzeem absintu nebo Cannes, proslavené významným filmovým festivalem. I severovýchodní pobřeží skýtá spoustu zajímavých míst, jako je například Saint-Jean-Cap-Ferrat, které sloužilo jako letní sídlo evropské aristokracie včetně Charlieho Chaplina, Winstona Churchilla nebo belgického krále, či mondénní Monte Carlo jako centrum zábavy. Pokud by vám to bylo málo, z Nice není daleko, zhruba 100 kilometrů, do legendárního Saint-Tropez, které proslavila známá filmová série o   četnících s Luisem de Funesem v hlavní roli. Můžete se vydat po jeho stopách a navštívit místa, kde se série natáčela. Z Nice je to jenom kousek do Itálie, na ligurské pobřeží. Do legendárního letoviska San Remo je to jenom 50 kilometrů.

Díky nedalekým Alpám lze návštěvu Nice či pobyt v jeho okolí zkombinovat s vysokohorskou turistikou nebo lyžováním ve skvěle vybavených horských střediscích, kam se pohodlně dostanete zhruba do hodiny jízdy. České aerolinie navíc umožňují během zimní sezony bezplatnou přepravu lyžařské výstroje zabalené v ochranném obalu, tj. jednoho páru lyží, bot a helmy o celkové maximální váze 15 kg.

Původně sezonní linku do Nice budou letos České aerolinie provozovat na celoroční bázi. V nadcházející zimní sezoně nabídnou ČSA do Nice dva spoje týdně, s odlety z Letiště Václava Havla Praha ve čtvrtek a v neděli ve 12:25. Zpáteční spoje z Nice budou vypravovány ve stejných dnech, tj. ve čtvrtek a v neděli v 15:00. Na spoje jsou nasazovány Airbusy A319, let trvá hodinu a čtyřicet minut. Příští rok v letní sezoně plánují ČSA na lince do Nice stejný model provozu jako letos, tj. až 5 zpátečních frekvencí týdně. Další podrobnosti, aktuální nejvýhodnější nabídky, rezervaci letenek, sedadel, ubytování nebo zapůjčení auta a doplňkových služeb najdete na www.csa.cz.

Výhra: dvě zpáteční letenky Českých aerolinií v cestovní třídě Economy do Nice.

Soutěžní otázku najdete v časopise Travel Digest, který si můžete koupit na stáncích nebo i v on-line podobě na Publero.com za zvýhodněnou cenu 59 Kč.

 

Bez komentáře

Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Vložit komentář