Vyhrajte dvě letenky do Helsinek s ČSA

Teď v zimě trvá v hlavním městě Finska severský den jen pár hodin. Pro obyvatele střední Evropy je to výjimečný zážitek. Zvlášť v kombinaci se saunou a vodkou! 

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Finská metropole byla založena teprve v roce 1550. Myslíte si proto, že zdejší architektura nebude tak zajímavá jako v mnohem starších městech?

Omyl – jen je třeba přeorientovat se na novější umělecké slohy. Jádro Helsinek bylo postaveno v empírovém, neorenesančním a neoklasicistním stylu. Připočtěte k tomu zajímavé kostely a máte program nejméně na několik dnů. Asi nejznámější památkou Helsinek je mohutná bílá luteránská kated-rála na náměstí Senaatintori. Jen kousek od ní se nachází ulička Sofiankatu, jež připomíná muzeum historie pod otevřeným nebem. Pravoslavnou církev reprezentuje nedaleký velký červený chrám Zesnutí Panny Marie. A rozhodně nevynechte kostel Temppeliaukio, výjimečný tím, že byl v roce 1969 postaven ve skalním masivu.

Linka do Helsinek je jednou z řadynovinek Českých aerolinií zavedených v letošní zimní sezoně. ČSA se na linku vracejí po čtyřleté přestávce, zahájení provozu je naplánováno na 3. března 2016. Po zbytek zimní sezony bude linka v provozu 4x týdně, a to v pondělí, ve čtvrtek, pátek a neděli s odlety z Prahy ve 12:45 a příletem do Helsinek v 15:50. Zpáteční spoje ČSA z Helsinek budou vypravovány v 16:30 s příletem na Letiště Václava Havla Praha v 17:45.

Od letní sezony 2016, tj. od 27. března 2016, budou ČSA provozovat linku do Helsinek na denní bázi s odlety z Prahy ve 12:30 a přílety do metropole Finska v 15:35. Na spoje do Helsinek budou ČSA nasazovat Airbusy A319, let trvá hodinu a pět minut. Ceny jednosměrných letenek do Helsinek začínají od 2329 Kč, zpátečních pak od 4205 Kč včetně všech poplatků.

Další podrobnosti, aktuální nejvýhodnější nabídky, rezervaci letenek, sedadel, ubytování nebo zapůjčení auta a dalších doplňkových služeb najdete na www.csa.cz.

Výhra: dvě zpáteční letenky Českých aerolinií v cestovní třídě Economy do Helsinek.

Soutěžní otázku najdete v časopise Travel Digest, který si můžete koupit na stáncích nebo i v on-line podobě na Alza.cz za zvýhodněnou cenu 59 Kč.

 

Bez komentáře

Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Vložit komentář