10 důvodů, proč letět do Neapole + soutěž o letenky

Určitě bychom jich vymysleli dvakrát tolik, čistě na základě krásných vzpomínek, ale naše soutěž o čtyři letenky s easyJet má datum spotřeby. Tak si článek rychle přečtěte, kupte si aktuální číslo Travel Digestu a běžte tipovat správnou odpověď.

Foto: Shutterstock.com

Foto: Shutterstock.com

1.) Vesuv – Jedna z nejslavnějších sopek na světě je stále činná a často si odfukuje, což je samo o sobě velká turistická atrakce. Na parkoviště pod vulkánem se dostanete vlakem, autobu-sem nebo taxíkem. Výstup na vrchol patří k povinnostem každého neapolského turisty.

2.) Ostrovy – Celý neapolský záliv je vlastně pozůstatkem sopečné činnosti. A najdete v něm tři malebné ostrůvky – Capri, Ischia a Procida. Můžete na nich strávit odpoledne, ale také několik dní. Dopravíte se na ně snadno, je to jako písknout na taxíka, a pak už vás čeká jen dokonalý ostrovní ráj.

3.) Jídlo – Psát o Neapoli a nezmínit se o jídle by bylo troufalé, jenže kde vlastně začít? Vždyť bychom mohli celý žebříček vyplnit jen místní kuchyní. Tak začněme a skončeme u pizzy – nikde jinde nedostanete tu autentickou, čerstvou, původní a hlavně velmi levnou. Budete vzpomínat, budete porovnávat, ale hlavně budete konečně vědět, jak chutná ten italský etalon slavné kulaté pochoutky.

4.) Historické centrum – Památky jsou největším bohatstvím Neapole. Město pěti set věží je lemováno mnoha hrady a může se pochlubit největším počtem sakrálních staveb na světě.  Všechny je určitě projít nestihnete. O důvod víc se sem s radostí vracet.

5.) Pompeje – Místo rozkvětu a následně i zkázy. Být přímo u toho a pohlédnout Pompejím do tváře, to předčí všechny učebnice dějepisu nebo hollywoodské velkofilmy. Další povinná zastávka.

6.) Caserta – Barokní královský palác se nachází 40 km od Neapole a obklopuje ho rozsáhlý park.

7.) Fotbal – Zajít si do ochozů v Neapoli je zážitek. A nemusí to být zrovna na Hamšíka, tady se prostě fandí úplně jinak, a pokud máte fotbal rádi, tohle vám nabídne úplně novou perspektivu.

8.) Metro -Důkaz, že hromadná doprava může být uměním. Pár spojů vám asi ujede, než odlepíte oči od stěn a stropů.

9.) Opera San Carlo – Symbol zlaté éry neapolské opery, předloha mnoha pozdějších slavných operních domů.

10.) Argentinské tango – Na začátku září se v Neapoli koná za spolupráce Itálie a Argentiny festival, který je oslavou tance a hudby.

EasyJet létá do Neapole již od 899 Kč, vždy v pondělí a pátek. Rezervace letů, ubytování a pronájmu aut lze zajistit na www.easyJet.com.

 

Zaujalo vás našich 10 důvodů a už balíte kufry? Soutěžte s Travel Digestem o čtyři zpáteční letenky s easyJet do Neapole. Soutěžní otázku naleznete v aktuálním čísle časopisu.

 

Bez komentáře

Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Vložit komentář