Vyhrajte dvě letenky dle svého výběru: do Bilbaa, Madridu nebo Barcelony

Kam poletíte s Českými aeroliniemi, když vyhrajete 2 letenky do Španělska? Do Bilbaa za uměním v Guggenheimově muzeu, do Madridu za poklady Prada nebo do Barcelony za odkazem Gaudího génia a moderní architekturou?

Foto: Archiv ČSA

Foto: Archiv ČSA

Španělsko je země umění, architektury a designu. Do kterého města se však vypravit nejdřív? Které si vybrat?

K návštěvě baskického Bilbaa láká například futuristické Guggenheimovo muzeum se sbírkami umění 20. století. Muzeum na břehu řeky Nervión bylo dokončené v roce 2007 podle návrhu Franka Gehryho.

V Madridu na vás čeká prakticky bezedný umělecký poklad – Museo del Prado a jeho Bosch, Tizian, Rubens, Velásquez, Caravaggio, Rembrandt a další. Madrid je ovšem i ryze současný, jak dosvědčuje například dvojice nakloněných výškových budov Brána Evropy.

Barcelona je bonanzou moderní architektury. Vedle staveb katalánského génia Gaudího (katedrála Sagrada Família, Güellův park, Casa Milà), je zde například věž Jeana Nouvella Torre Agbar z roku 2005 a Parc Diagonal Mar od Enrica Mirallese – nádherný příklad vrcholně současného a originálního ekologického parku, který vznikl rekultivací dřívější průmyslové čtvrti.

Pro další podrobnosti o letech Českých aerolinií do Španělska, rezervaci letenek, ubytování nebo zapůjčení auta a dalších doplňkových služeb navštivte webové stránky ČSA na www.csa.cz.

 

Soutěžte s Travel Digestem o dvě zpáteční letenky s ČSA. Soutěžní otázku naleznete v aktuálním čísle časopisu.

 

Bez komentáře

Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Vložit komentář