3 řecké ostrovy, na nichž se snoubí krása divoké zeleně s nádhernými plážemi

Partnerský článek

Řecké ostrovy jsou ideální destinací pro dobrodruhy, kteří hledají kompromis mezi odpočinkovou dovolenou na kouzelném řeckém pobřeží a možností vyrazit do nespoutané přírody plné bujné zeleně a míst vonících historií a mýty. Na které ostrovy vyrazit a kde zažít tu nejkrásnější dovolenou provoněnou vůní dálek?

Foto: archiv Viamare

Skiathos

Skiathos nepatří mezi nejznámější řecké ostrovy. Nepatří ani mezi největší. Patří ale mezi ty, do kterých se zamilujete na první pohled. Proč? Tento ostrov je zeleným smaragdem v tyrkysovém Egejském moři, a to díky zeleným borovicím, vinohradům, piniovým hájům a olivovým sadům. Bujnou zeleň lemují nádherné pláže s jemným zlatavým pískem, který láká k rozběhnutí a skoku do nespoutaných mořských vln.

Z okouzlující přírody můžete vyrazit také na výlet do historie a navštívit nedobytnou pevnost ve městě Kastro na severu ostrova, která chránila město před nájezdy pirátů, pozoruhodný klášter Sv. Evangelistria, jež se stal v době odporu proti Turkům útočištěm psanců, nebo hlavní město Skiathos vystavené kaskádovitě ve svahu s romantickými uličkami lemovanými bílými domky s červenými střechami.

Na Skiathosu můžete vyrazit do klidných letovisek, které se nachází převážně na jihu a jihozápadní části ostrova. Dovolená na Skiathosu je skvělou volbou pro všechny, které láká aktivní dovolená plná moře, procházek a výletů, ale také je vhodná pro rodiny, které hledají klid zelených hájů a širokých pláží.

 

Foto: archiv Viamare

Samos

Samos je ostrovem opředeným legendami. Příběhy z prehistorie, antické doby i modernější historie na vás čekají nejen u mnoha historických památek, ale také ve vysokých horách nebo u divokého mořského pobřeží, které se na východě téměř dotýká turecké země.

Ostrov Samos je jedním z největších řeckých ostrovů v Egejském moři. Na ostrově najdete také další nej – nejvyšší hory v tomto moři. Bájná hora Kerkis na severu chrání ostrov od větrů i od srážek, díky čemuž je na ostrově krásně teplé počasí. Toho využívají také místní obyvatelé, kteří na terasovitých vinicích pěstují sladká muškátová vína, jež se používají ve Vatikánu jako mešní víno.

Hornatý zelený střed ostrova lemují jako krajky bílé pláže – na severu převážně oblázkové, na jihu přechází v jemný písek.

A až se dostatečně nasytíte přírodními divy a sladkým vínem, vyrazte se podívat na Eupalinův tunel, jeden z technických zázraků antické doby, starý amfiteátr na svahu hory Kasti nebo vyrazte na výlet do blízkého Turecka.

 

Kefalonie

Kefalonie je svět sám pro sebe. Divoká nespoutaná příroda se střídá s magickými místy plnými záhad a vzpomínek ve formě tichých klášterů nad mořem či zbytky benátských hradů. Hledáte-li klid a soukromí, modré moře olizující skalnaté pobřeží a oblázkové pláže jsou zázrakem, který jste hledali. Bujná lesní vegetace ve středu ostrova dosahuje až vysoko k vrcholům pohoří Aenos, které láká k dlouhým procházkám a nabízí spoustu vyhlídkových míst. U hlavního města najdete také místní geologickou zvláštnost, kterými jsou mořské mlýny nazývané Katavotres: Na jednom místě v hlubokých děrách mizí masa mořské vody, zatímco se objevuje na protilehlé straně ostrova v jeskyni Malissani.

Foto: archiv Viamare

Zatímco sever ostrova pokrývají hornaté výběžky a strmé skály, na jihu najdete kvetoucí zahradu, kterou obepínají pláže se zlatým pískem vybízejícím k lenivému válení na teplém slunci. Ideálním místem pro klidnou a odpočinkovou dovolenou na Kefalonii je oblast poloostrova Palliki, která je turisticky nejméně zatíženou oblastí ostrova.

 

1 Comment

  1. Lucka napsal:

    Hezký den, děkuji za tipy. Řecké ostrovy jsou opravdu moc fajn. Odletěla bych hned! Zkusím to nadhodit doma. Však se říká – neplánované akce, nejlepší akce. Tak uvidíme, jak pochodím.

Vložit komentář