Jaké památky UNESCO můžete navštívit na Kypru?

Kypr je ostrov s dlouhou historií. Na území tohoto nádherného slunečného ostrova se vystřídala spousta různých národů a každý z nich zde zanechal svůj otisk. Dnes se jedná o místo, kde se kombinují divoké pláže s majestátnými skalami a historickými skvosty ve vnitrozemí i na pobřeží. Jaké památky jsou ale natolik výjimečné, že byly zapsány do seznamu světového dědictví UNESCO? Níže najdete popisy všech těchto míst, které doporučujeme navštívit, třeba na vaší příští dovolené.

Kypr

Město Paphos

Ostrov Kypr je znám jako místo, kde se zrodila bohyně krásy a lásky Afrodity. V době helénské bylo údajně centrem kultury bohyně Afrodity právě staré město Paphos. Nyní v tomto městě najdete pozůstatky paláců, vil, divadel a hrobek, které mají neskutečnou architektonickou a historickou hodnotu. Při návštěvě Paphosu byste neměli minout například ruiny Afroditina chrámu, Královskou hrobku, mozaiky Nea Paphos nebo Agios Georgios Pegeia. Paphos je také jedno z nejkrásnějších kyperských letovisek, je tak ideálním místem pro kombinaci odpočinkové dovolené s nádechem historie.

Láká vás návštěva Kypru? Pořiďte si dovolenou na Kypru ještě dnes a odhalte všechny tajemství tohoto tajemného ostrova!

Kostely s nástěnnými malbami v pohoří Troodos

Troodos je nejvyšší kyperské pohoří, které pokrývá především střed ostrova. V jeho západní části se nachází spousta kostelíků a klášterů, které pochází z období byzantské říše. Do seznamu UNESO bylo zapsání hned devět kostelů a jeden klášter, které se nachází v této hornaté oblasti. Všechny jsou bohatě zdobené nádhernými nástěnnými malbami a nabízí nám vhled do malířství v byzantské a postbyzantské době. Tyto sakrální památky jsou různých druhů, některé z nich tíhnou spíš k venkovskému stylu, jiné jsou charakteristické svou jemnou a velmi precizní malbou. Jedno je jisté, malované kostely pohoří Troodos patří mezi nejkrásnější historické památky ostrova Kypr.

Neolitické sídliště Choirokoitia

Toto místo bylo v období 7–4. století před naším letopočtem jedním z nejdůležitějších obydlených míst ve východní oblasti Středozemí. Kypr hrál v této době důležité místo, setkávala se zde kultura východu s evropskou kulturou. Nález sídliště Choirkoitia pomohl objasnit spoustu otázek ohledně vývoje lidského společenství v této oblasti a spoustu odpovědí stále skrývá. Velká část naleziště ještě stále nebyla odkryta, takže do budoucna se můžeme těšit na spoustu dalších odkrytých tajemství.

Bez komentáře

Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Vložit komentář