Podzimní relax v horských lázních

Vynikající tip na konec podzimu: pojďte si užít poslední podzimní měsíce radovánkami v lázních, když jsou všichni v jednom kole!

Pokud váháte, zda vyrazit do lázní, ať už jen proto, že nevíte, co vás v lázních čeká, máme pro vás několik tipů, kam se letos vydat. A hned v listopadu, měsíci sychrava, venku mrzne až praští, nikde nikdo, všichni jsou ve stresu z nadcházejících Vánoc a konce roku, ale vy už víte, že tento měsíc je ideální pro relax a odpočinek v lázních. A ještě k tomu na horách! V zimní sezóně jezdí na hory kdekdo, proč ale nevyjet už předtím, než se všechna střediska a lázně zaplní vyčerpanými lidmi zoufale toužícími po odpočinku?

Do lázní se již dávno nejezdí kvůli kdejakému onemocnění, v současnosti lidé stále častěji vyhledávají prostor pro to, aby dali odpočinout svým těžce pracujícím tělům i mysli. Máme pro vás několik doporučení, kam se vydat, pokud si chcete užít zároveň wellness spolu s horským vzduchem a možností lyžování či snowboardování. Pokud totiž nestihnete listopadovou pohodu, můžete si užít relax i v sezóně. Zatímco všichni budou lyžovat jako diví, můžete si užívat lázní a v klidu odpočívat nebo se k nim klidně připojit!

Lázně Jáchymov

Jáchymovské lázně poskytují léčbu i služby na špičkové úrovni. Radonová procedura ve formě celkových vanových koupelí má významný protizánětlivý a analgetický efekt a přináší pacientům dlouhodobé zmírnění bolesti. Radonové koupele podstatně zlepšují pohyblivost kloubů a zvyšují odolnost organismu, pozitivní ovlivňují hodnoty krevního tlaku a zlepšují prokrvení. Mezi nejoblíbenější programy Lázní Jáchymov patří pobyt (nejen) pro seniory, tradiční radonová kúra a víkendový pobyt pro zdraví. Samozřejmě, že relaxační pobyty v Jáchymově nepředstavují pouze lázeňské procedury. Jak samotné lázně Jáchymov, tak město Jáchymov i okolní města a obce, nabízí celou řadu aktivit pro volný čas. Na své si přijdou jak milovníci sportu tak kultury. Přímo v Jáchymově se nachází dvě sjezdovky a jen o pár kilometrů dál naleznete ski areály Neklid, Klínovec, Plešivec a další.

Lázně Libverda

Lázně Libverda jsou založeny na dlouholeté tradici, z níž lázně čerpají až do dnešních dnů. Specializace lázní je udána především vlastnostmi místních minerálních pramenů. Na to vše pak navazuje moderní vybavení lázeňských léčebných provozů. Nemalým dílem přispívá lázeňství samotné prostředí a vynikající klimatické podmínky celého okolí. Mírné podnebí je ideálním, nezátěžovým prostředím pro osoby s onemocněním srdce a cév. Vzhledem k terénu oblasti lázně Libverda jsou lázně vhodné i pro rehabilitaci a kondiční turistiku, především pro osoby s onemocněním pohybového aparátu. V těchto lázních si přijdete na své i v případě, že vaše tělo potřebuje trošku zvolnit a načerpat novou energii. Přesně pro tyto případy jsou v lázních Libverda k dispozici tolik oblíbené wellness pobyty. Vůbec nezáleží na tom, jestli příští měsíc oslavíte dvacetiny nebo už jste pět let v důchodu, tyto lázně si užije každá generace. 

Lázně Karlova Studánka

Lázně Karlova Studánka vynikají krásným prostředím a malebnou přírodou v okolí. Statut místa s léčivým klimatem je podmíněn horami i širokými lesními komplexy v okolí, které Jeseníky lázním Karlova Studánka zajišťují. Lázeňské a relaxační pobyty jsou vhodné zejména pro osoby s dýchacími problémy a pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od každodenního spěchu a stresu. Na podzim a v zimě se tu také nebudete nudit. Celou krajinu zahalí sněhová přikrývka a při toulkách po okolí ani nevšimnete, že mrzne. Také si perfektně zalyžujete nebo zajezdíte na snowboardu. Doma rozhodně nenechávejte ani běžky, při pohledu na zdejší udržovanou stopu by vás to mrzelo.

Bez komentáře

Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Vložit komentář