Vyhrajte dvě letenky do Istanbulu

Zatoužili jste po vůni Orientu s jeho neopakovatelnou atmosférou? Pak je pro vás nejjednodušší zaletět si do tureckého Istanbulu, který je kouzelnými mešitami a pestrobarevnými tržišti proslulý.

zdroj: Turkish Airlines

Ještě než se vydáte objevovat zákoutí jediného města na světě, které se rozkládá na dvou kontinentech, rozhlédněte se po novém istanbulském letišti, otevřeném na podzim roku 2018. Letiště se pyšní několika světovými primáty, které můžete sami prozkoumat. Cestujícím je k dispozici největší duty free zóna na světě, která zabírá plochu 55 000 m2, využít mohou i největší letištní hotel s kapacitou 400 pokojů nebo parkoviště pro 22 tisíc automobilů. Nové letiště má do deseti let dosáhnout kapacity 200 milionů odbavených cestujících ročně, a stane se tak největším leteckým dopravním uzlem na světě. Letadla tu vzlétají ze šesti ranvejí do 350 destinací, z nichž mnohé jsou obsluhovány národním leteckým dopravcem Turkish Airlines. Tento dopravce má jednu z nejmladších leteckých flotil světa, jejíž součástí jsou i nová letadla Boeing 787-9 Dreamliner, nasazovaná pro lety do zámořských destinací jako Bali, Cancún či Spojené státy. Turisté, kteří Istanbul využili jen k mezipřistání a jejich návazný spoj odlétá až za 6–24 hodin, mohou využít k objevování města bezplatnou službu Tour Istanbul poskytovanou Turkish Airlines. K prohlídce Istanbulu s průvodcem se lze zaregistrovat v hotelu Desk v letištním terminálu.

Soutěžte s Travel Digestem o dvě zpáteční letenky s Turkish Airlines. Soutěžní otázku naleznete v aktuálním čísle časopisu.

 

Bez komentáře

Buďte první, kdo tento článek okomentuje.

Vložit komentář