Michelinská gastronomie: 3 hvězdy v Berlíně

Německo má bez pochyby velké množství restaurací, které se pyšní michelinským oceněním i doporučením Bib Gourmand, jež vyzdvihuje kvalitní podniky s dobrou cenovou hranicí. Kulturní mekka Berlín se však pyšní jediným podnikem, který si vysloužil tři hvězdy.

Restaurace Rutz si kromě nejvyššího gourmet statusu užívá i skutečnost, že jí byla udělena také Michelin Green Star – za gastronomii a udržitelný přístup v jednom. Šéfkuchař Marco Müller chce ve své kuchyni jen čerstvé suroviny, které vznikly s ohledem na životní prostředí. Udržitelnost je pro něj stejně důležitá jako chuť a plating. I proto úzce spolupracuje s místními pěstiteli a farmáři.

Restaurace v přírodních tmavších tónech šedé a příjemného dřeva je jen decentně osvícená pro intimní atmosféru zaměřenou na prožitek chuťových pohárků. Chcete-li si užít degustační menu, ochutnáte to nejlepší z regionální produkce. Jednoduché ingredience v nejvyšší kvalitě dávají vzniknout překvapivě komplexní symfonii chutí, která vás přiměje pochopit, proč má Ritz tři hvězdy. Vsadit můžete na sedmichodové či osmichodové menu.

Mohlo by vás zajímat

LeisureKřišťálové jezero, alpský golf i chov lipicánů: Co vás čeká v Achensee?

Oblast kolem největšího přírodního tyrolského jezera Achensee se v posledních letech těší stále větší popularitě. Přírodní scenérie láká čím dál více návštěvníků, a to nejen z Rakouska a Německa, ale také z Česka. Jezero, rozprostírající se mezi pohořími Karwendel a Rofan, proslulo především svou křišťálově čistou vodou. Co dalšího vás v příjemné dojezdové vzdálenosti čeká?