MELBOURNE, AUSTRALIA – JANUARY 29: Novak Djokovic of Serbia poses with the Norman Brookes Challenge Cup after winning the Men’s Singles Final match against Stefanos Tsitsipas of Greece during day 14 of the 2023 Australian Open at Melbourne Park on January 29, 2023 in Melbourne, Australia. (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Djokovič potvrdil v Austrálii status nejlepšího tenisty

Ambasador značky Hublot Novak Djokovič získal v Melbourne svůj historický desátý titul na Australian Open a opět tak prodloužil svůj neuvěřitelný rekord nejúspěšnějšího mužského tenisty, který kdy legendární ikonickou Rod Laver arénu poctil svou návštěvou.
První vítězství nové tenisové sezóny bylo zároveň jeho 22. grandslamovým titulem. Nole tvoří historii – opět je první, jedinečný a jiný. Prostě opravdový unikát. Než zvedl nad hlavu vítězný pohár Normana Brookse, porazil v epickém finále ve třech setech Stefanose Tsitsipase.

Djokovičovo vítězství je dalším milníkem jeho kariéry, ve které překonává jeden rekord za druhým. Krom toho, že má na kontě řadu vítězství na Australian Open, strávil rekordních 373 týdnů na pozici světové jedničky a již po sedmé ukončil sezónu jako nejúspěšnější hráč. Získal 38 titulů na okruhu ATP, což je víc než kterýkoliv hráč v historii. Během své kariéry získal 91 titulů a už dnes je jedním z osmi mužů, kteří dokončili Career Grand Slam a jedním z pouhých čtyř mužů, kteří dokončili Double Career Grand Slam. Nole je také jediným hráčem v tenisové historii, který vyhrál všechny čtyři grandslamy, všech devět titulů ATP a finále ATP Tour. A co víc, všechny vyhrál alespoň dvakrát.

„Každé grandslamové vítězství je výjimečné, ale to desáté zde ve skvělém městě Melbourne a celkově dvaadvacáté z něj dělá něco mimořádného. Není snadné vyjádřit slovy, jak se teď cítím, ale chtěl bych poděkovat svému týmu a zejména své rodině, že se mnou byli po celou dobu a vydali se na tuto neuvěřitelnou cestu. Jedeme dál! Těším se na to, co tato sezóna přinese i na další turnaje,“ vyjádřil se ambasadr značky Hublot, Djokovič.