3 bizarně stylové kavárny v Thajsku

Kdo by nemiloval kávu a delikátní dezerty? Když k tomu přidáte naprosto unikátní prostředí, profesionální přístup a kapku luxusu, získáte koktejl, který ve vás zanechá mnohem hlubší dojem, než byste od odpolední kávy očekávali. Vybrali jsme pro vás tři thajské kavárny, které rozhodně zanechají dojem. Je jen na vás, jestli si vyberete přírodní motivy nebo quirky výzdobu. 

Kdy jste si naposledy u kafe užívali výhled na vodopád, sochy, zeleň utopenou v mlze v obklopení nespočtem orchidejí a jiných květin? Pokud by bylo jen jedno místo na světě, kde se cítit jako v magické pohádce, je to to thajská kavárna Lalitta café ve městě Chiang Rai. Ratanový nábytek a dřevěný interiér na vás dýchne atmosférou thajské přírody, můžete si ale sednout také do venkovního salónku s květinovou výzdobou. Kromě kávy si zde můžete dát také oběd z tradičních thajských surovin.

Jako odměnu za pár schodů vyšlapaných v Bangkoku si budete moci dát šálek kávy, matcha latte, netradiční dezerty a zmrzliny nebo si vybrat ze snack menu ve skryté kavárně Floral café. Název říká vše, její kouzlo tkví ve všudypřítomných květinách a stěnách s odhalenými cihlami, které vám opravdu dají pocit, že jste odhalili skryté místečko rušného města. Při odchodu se můžete zastavit v květinovém ateliéru, který se nachází pod kavárnou.

Pokud ale toužíte po opravdové extravaganci, nenajdete lepší kavárnu než Sretsis Parlour v Bangkoku. Jejími majitelkami jsou sestry, módní návrhářky a na interiérovém designu je to jasně vidět. Nebeský strop a růžové stěny vás přenesou zpět do dětství spolu s dortíky a artovým latté, které nebudete chtít zamíchat. Růžová sofa se závěsy, neopakovatelné fancy tapety, houpací koníci a další dekorace od těchto návrhářek v Thajsku nezklamou.

Připravila: Vendula Grygová

Mohlo by vás zajímat

Hot ListsTop 5 evropských měst, která nejlépe projdete pěšky

Pěší turismus je jednou z nejoblíbenějších letních aktivit. Kdo by chtěl jezdit hromadnými prostředky, když si můžete svou dovolenkovou destinaci harmonicky projít? Ne všude však můžete na každé místo dojít po svých. Je-li to ale vaším cílem, máme pro vás trojici měst, které takto procestujete absolutně nejlépe!