Top 3 evropská SPA pro muže

Wellness kliniky už dávnou nejsou jen “zkrášlující” destinací pro ženy. Aktuální záběr začíná u mysli a končí u zdraví těla. Holistický přístup se propracovaně zaměří na špatné návyky, ať už psychické či fyzické, a vrátí vás zpět do civilizace připravené zkrátka na vše. Do jaké trojice evropských klinik, které slibují prodloužení a harmonizaci života, by měli vyrazit muži?
Vysoká medicína: Clinique La Prairie, Švýcarsko

Hned ve Švýcarsku najdete proslavenou kliniku Clinique La Prairie, ozdravnou oázu progresivní kosmetické značky, která sází na medicínský přístup v kombinaci se vzdělávacím aspektem a s ním související prevencí. Rozhodnete-li se investovat do svého zdraví právě tady, váš “ozdravný” týden začne prohlídkou u doktora, který se zaměří rovnou na vaše DNA. Další testy prozkoumají epidermis na obličeji a součástí je i záběr na estetickou medicínu. Místní procedury zahrnují hloubkové masáže, reflexologii, účinky infračervené sauny, kryoterapii či lymfatické masáže. Na pomoc s holistickou péčí přispěchá i nutriční specialista, abyste se zpátky do každodenního rytmu vrátili připraveni na udržení prospěšné změny.

Holistický upgrade: SHA Wellness Clinic, Španělsko

Že byste se životním změnám raději oddávali na hřejivém jihu Evropy? Pak si zabookujte svůj appointment ve španělské klinice SHA, která posunula holistickou getaway na zcela novou úroveň. Pobyt v designové oáze přinese řešení zaměřené na celkový wellbeing, ale i stres a úzkost. Posadíte se do křesla, nasadíte si speciální sluchátka a sensory si najdou, kde se nachází problémy jako deprese nebo insomnie. Další sessions vás pak naučí, jak se lépe kontrolovat – například své pocity, které zpravidla spíše potlačujete, nebo jak si poradit s negativními myšlenkami a nízkým sebevědomím. Holistická klinika samozřejmě nabízí i další záběry, jako je akupunktura, dermatologie nebo ozone therapy. I tady počítejte s ozdravnou změnou gourmet jídelníčku a sofistikovaným personalizovaným programem.

Posouvání limitů: Deplar Farm, Island

Zastánci “maskulinější” getaway mohou zamířit do syrové krásy islandského ráje. Deplar Farm je skutečnou esencí off-grid. Na izolované peninsule Troll se dokonale odpojíte od světa a budete se moct nerušeně propojit se svým vlastním já v atmosféře zamrzlé tundry. Bývalou ovčí farmu zde nahradila wellness destinace, která svým aktuálním záběrem léčí zlomené duše. Rozjímání v bahenních zábalech ale zrovna nečekejte, na Deplar Farm se sází na posouvání limitů těla i mysli. Počítejte tedy se splynutím s přírodou v podobě procházek v divočině, kayakingu na moři, cross country skiingu a aktivit přímo pod polární září. Léčivé spa procedury ale chybět nebudou, oddáte se jim hezky po islandsku – v geotermálním bazénu, páře i sauně.

Autor: Lenka Komrsková, Zdroj: Elevenexperience, SHA, Clinique La Prairie, archiv

Mohlo by vás zajímat

AdventureExotické Thajsko: Který ostrov je ten nejlepší pro vás?

Působivé Thajsko je jedna z nejoblíbenějších exotických turistických destinací na světě. Patří k němu několik ostrovů, které na první pohled vypadají stejně. Přesto však každý z nich nabízí trošku něco jiného. Pohlednicovou krásu najdete na každém z nich, ale který je ušitý na míru právě pro vás?