Spicy kultura a příroda jako z pohlednice: Proč se vydat do Dominikánské republiky?

Když si představíte karibský ráj, málokdo by mohl zapřít, že Dominikánská republika stojí na vrcholu seznamu. Od bílých písečných pláží až po bujné tropické džungle, tato země nabízí zážitky pro všechny smysly, které touží i po místní gastronomii a pestré autentické kultuře.

Dominikánská republika má na svém území některé z nejkrásnějších pláží na světě. Dechberoucí kombinace jemného písku, azurového moře a palem vytváří dojem pohlednice,který v realitě nezklame. Pláže Punta Cana, Bavaro a Juanillo jsou jen některé z těch, které lákají návštěvníky z celého světa.

Světové dědictví a dávka adrenalinu

Za zlatým pobřežím se rozprostírá bohatá kulturní scéna. Dominikánská republika je domovem široké škály historických památek, včetně koloniálního města Santo Domingo, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Procházka uličkami starého města vás zavede do minulosti, kde můžete objevovat historii, umění a architekturu tohoto fascinujícího místa.

Pokud toužíte po dobrodružství v divočině, Dominikánská republika nabízí nepřeberné možnosti. Vydejte se do národního parku Los Haitises a prozkoumejte jeho bujné mangrovníky a tajemné jeskyně. Nebo se vydejte na horolezeckou výpravu do pohoří Cordillera Central a objevte výzvu krásy hřebenů a nekonečných vodopádů.

Gourmet first

Dominikánská kuchyně je stejně pestrobarevná jako její fauna a flóra. Nechte se unášet vůní a chutěmi tradičních jídel, jako je mangu, plátanos fritos neboli smažený plantain či moro de guandules, tedy jídlo, které ocení zejména milovníci rýže. Samozřejmostí je i místní seafood, kterému se mlžete oddat v restauracích přímo na pláži a nebo si zkrátka zajít na místní trh a poznat více dominikánskou kulturu. Pohostinnost je velkým atributem Dominikánců, kteří jsou proslulí svou srdečností a pozitivním přístupem k životu. Ten ucítíte nejen z neformálních srdečných pozdravů na ulici, ale také v místní hudbě a tancích, které přirozeně zaplňují ulice takřka kdykoliv.

Karibský sen se tedy nejlépe prožije v kombinaci luxusního hotelového zázemí, jehož součástí je i sněhobílá pláž s azurovou vodou, a pestrobarevné kultury, která inspiruje v barvité gastronomii i přístupu k životu jako takovému.

Text: Erika Nová, Foto: Archiv

Mohlo by vás zajímat

Leisure5 důvodů, proč je Toronto nejlepší město pro život

Má úžasnou polohu u břehu jezera Ontario. Je to moderní dynamické město, kde vás ohromí vysokými mrakodrapy a zároveň vás nadchne spoustou zeleně v rozlehlých parcích. V tomto městě nenajdete divokou městskou džungli, ale elegantní nadčasovost, čistou architekturu a sportovní atmosféru. Když byste si museli vybrat k návštěvě jedno kanadské město, vyberte si Toronto!