Na nákupy do Itálie: Do jakých metropolí za čím vyrazit?

Všichni víme, že v zahraničí se prostě nakupuje lépe. Selekce módních kousků je jiná než v Česku a ceny jsou často výhodnější. Proč tedy rovnou nevyrazit do italských fashion metropolí a nepořídit si designové kousky v destinacích, kde vznikají?
Via Monte Napoleone, Miláno

Miláno, hlavní město italské módy, je domovem jedné z nejluxusnějších nákupních destinací na světě – Via Monte Napoleone. Tato prestižní ulice, která je údajně nejdražší v Evropě, proslula svými butiky s luxusními značkami, doplňky i šperky.

Via dei Condotti, Řím

Při návštěvě Říma je návštěva Via dei Condotti nevyhnutelná pro všechny, kdo milují luxusní módu. Tato elegantní ulice je domovem ikonických italských značek, jako je Bulgari, Valentino, Gucci, Prada nebo Versace. Příjemná procházka tímto historickým centrem nabízí dokonalou kombinaci kultury a nakupování.

Via Veneto, Řím

V Římě ještě chvíli zůstaneme. Via Veneto, známá také jako “La Dolce Vita Street”, je symbolem exkluzivního lifestylu v Římě. Tato nádherná ulice láká návštěvníky luxusními hotely, exkluzivními butiky a stylovými kavárnami. Pro milovníky filmů je Via Veneto neodmyslitelně spojena s érou italského filmu a slavným snímkem Federica Felliniho, La Dolce Vita.

Via Roma, Turín

Turín, který je silně spjatý s historií automobilového průmyslu a dechberoucí architekturou, hostí jednu z nejlepších nákupních ulic v Itálii – Via Roma. Stylová ulice je lemována designovými butiky, ale i historickými paláci. Pro milovníky designu a elegance je Via Roma neodolatelnou zastávkou.

Via Toledo, Neapol

Neapol, slavná svou gastronomií a vřelým temperamentem, má svůj vlastní poklad – Via Toledo. Tato živá ulice je domovem místních tržišť a obchodů nejen s módními kousky. Procházka touto ulicí navíc nabízí autentický pohled na neapolský život a kulturu.

Text: Erika Nová, Foto: Archiv

Mohlo by vás zajímat

Hot ListsPoznejte 3 skryté poklady Provence

Francie je okouzlující zemí, která je pro mnohé cestovatele (nejen) v Evropě na samotném vrcholu. Nejedná se však jen o Paříž, ale i o úchvatné pobřeží, majestátní hory, jednu z nejlepších kuchyní na světě a samozřejmě také o champagne. Francie je inspirující, romantická a půvabná. Přesně jako Provence. Dejte si však pozor: mnohé toto místo okouzlí natolik, že udělají cokoliv pro to, aby zde mohli žít.

Hot Lists3x gourmet news z Česka

Plánujete letos v létě gastronomické cesty? Pak nemusíte cestovat moc daleko. Máme pro vás tři novinky, které se odehrávají na území…