Poznejte neokoukané skryté poklady Chorvatska

Do Chorvatska míří každoročně nespočet turistů. Oblíbená letní destinace Čechů toho však nabízí více, než jen profláklé plážové destinace, kde se jen těžko dočkáte soukromí. Jaká místa byste měli v Chorvatsku poznat ještě letos?
Lastovo: Ostrov ticha

Ostrov Lastovo, harmonicky vzdálený masovému turismu, je ideální pro ty, kteří hledají klid a nedotčenou přírodu. Tento ostrov nabízí malebné vesničky, husté borové lesy a tiché zátoky s křišťálově čistou vodou. Lastovo je zároveň skvělým místem pro milovníky potápění a šnorchlování díky bohatému podmořskému životu.

Vis: Historie i přírodní krásy

Vis je nejvzdálenější obydlený ostrov od chorvatského pobřeží, což slibuje příjemnou izolaci a méně turistů. Ostrov má n avíc bohatou historii, najdete zde vše od antických ruin až po středověké pevnosti. Vyniká také nádhernými plážemi, jako je Stiniva, která je často označována za jednu z nejkrásnějších pláží Evropy.

Mljet: Zelený ostrov

Ostrov Mljet se stal snovou destinací pro milovníky přírody a pěší turistiky. Najdete tu totiž národní park, díky kterému je ostrov pokrytý hustými lesy a turistickými stezkami, jež vedou k nádherným jezírkům a odlehlým plážím. Návštěvníci mohou objevovat starobylé benediktinské kláštery nebo se potápět v průzračných vodách Velkého a Malého jezera.

Korčula: Za vínem a tradicemi

Korčula, ačkoli je známější než některé z ostatních zmíněných ostrovů, nabízí mnoho míst, která jsou stále ještě neobjevená. Vesnice Čara a Smokvica se proslavily pro své vynikající bílé víno, Pošip, zatímco Lumbarda se pyšní písečnými plážemi. Historické město Korčula, údajně rodiště Marca Pola, nabízí malebné uličky a bohatou kulturní historii.

Šibenik: Brána ke krásám Kornatských ostrovů

Šibenik je často přehlížen ve prospěch svých slavnějších sousedů. Toto historické město ale obohatí každou getaway nezapomenutelnou historií a architektonickými památkami, jako je katedrála sv. Jakuba, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Šibenik také platí za skvělý výchozí bod pro objevování národního parku Kornati plného skalnatých ostrůvků s bohatým mořským životem.

Zdroj: Unsplash, Pixabay

Mohlo by vás zajímat

LeisureVillefranche-sur-Mer: Destinace, kde našla štěstí Tina Turner

Pokud by se nějaké městečko mělo pyšnit luxusním statusem, byla by to přímořská vesnička Villefranche-sur-Mer, skrytá perla Francouzské Riviéry. Toto místo dokázalo ohromit i legendární zpěvačku Tinu Turner, která zde našla klidný únik před světem kamer a světel. Vítejte ve francouzské „vesnici deluxe“.