Villefranche-sur-Mer: Destinace, kde našla štěstí Tina Turner

Pokud by se nějaké městečko mělo pyšnit luxusním statusem, byla by to přímořská vesnička Villefranche-sur-Mer, skrytá perla Francouzské Riviéry. Toto místo dokázalo ohromit i legendární zpěvačku Tinu Turner, která zde našla klidný únik před světem kamer a světel. Vítejte ve francouzské „vesnici deluxe“.

Francouzská Riviéra je právem považovaná za exkluzivní destinaci. Má mnoho okouzlujících lokalit a vždy na ně lákala vlivné a slavné osobnosti. Skrytým pokladem často bývají malá městečka usazená ve skalnatých zátokách. Jedním z nich je Villefranche-sur-Mer, hidden gem Francouzské Riviéry.

Nejmodřejší moře na světě

Až sem dorazíte, budete si pravděpodobně připadat, jako byste se ocitli uprostřed slavného historického filmu. Většina budov ve Villefranche-sur-Mer pochází z 12. a 13 století a město definují klikaté uličky, malebné průchody a dlážděné cesty. A to hlavní, ještě působivější, je úchvatně čisté sytě modré moře. Místní s oblibou tvrdí, že právě tady jsou jedny z nejmodřejších vod na světě.

Exkluzivní getaway legendární zpěvačky

Villefranche-sur-Mer je typické letní letovisko a není divu, že tu je v létě velmi rušno. Doporučujeme tak návštěvu mimo hlavní sezónu, kdy je město klidné, tiché a naprosto dokonalé. Nečekejte však až na zimu, kdy bývají zavřené restaurace a kavárny.

Celebrity často hledají únik na privátnějších místech v obklopení inspirujícím prostředím. Přesně takové útočiště našla i legendární zpěvačka Tina Turner na vrcholcích malebných kopců ve Villefranche-sur-Mer. Do tohoto jedinečného místa utíkala před hektickým světem plným kamer a světel. Stalo se jejím bezpečným místem, kde mohla zažívat štěstí z pouhého žití. A to přesně můžete na tomto magickém místě pocítit i vy.

Foto: Pixabay

Mohlo by vás zajímat

LeisureOstrov Antigua: 365 pláží v karibském ráji

Antigua je největší a hlavní ostrov suverénního státu Antigua a Barbuda, který leží v Karibiku. Na své rozloze 281 kilometrů čtverečních se pyšní neuvěřitelnými 365 plážemi, což z něj dělá jednu z nejzajímavějších destinací a exkluzivní karibskou getaway.