Přípravy na Masopust v Rakousku vypukly. Co můžete zažít?

Masopust v Rakousku je známý pod názvem Fasching a jedná se o skutečný zážitek, kterého může být součástí každý. Dlouhé průvody, veselá hudba v ulicích, zábavné masky a skvělé občerstvení se chystá ve většině rakouských měst. Která jsou ta nejlepší místa na návštěvu?
Tradiční masky a masopustní koblihy

Fasching se koná před masopustním půstem. Přípravy na něj začínají už na Tři krále a vrcholí před Popeleční středou. Ve středověku bylo v tomto období možné odmlouvat vládcům a zesměšňovat vládu. Lidé se oblékali do masek, aby nebyli odhaleni. V Rakousku jsou stále zachovány staré zvyky a používají se tradiční dřevěné masky. Jako občerstvení se podávají vynikající kulaté masopustní koblihy s meruňkovou marmeládou. Pochutnávat si však můžete i na rakouských klobáskách.

Moře světel a hadrový karneval

Masopustní oslavy se konají po celém Rakousku a v některých městech stojí opravdu za to. Velmi zajímavou podívanou můžete zažít v oblasti Bad Aussee, kde se v ulicích prochází muži oděni pouze v noční košili a pomocí hudebních nástrojů zahání zimní démony. Moře světel můžete pozorovat ve Vorarlbersku, kde se zapalují pochodně a ve Feldkirchenu probíhá průvod, kterého se účastní až 4000 lidí v pestrobarevných maskách. Obec Ebensee v Horním Rakousku se pyšní úžasným vhledem na jezero Traunsee a je známá také svým masopustním „hadrovým karnevalem“, kdy se mladí, staří i děti oblékají do hadrů ve všemožných bláznivých kombinacích.

Karnevaly v turistických destinacích

Turisté většinou nevyráží do malých městeček a vesnic, ale spojují návštěvu masopustu s některým ze zajímavých rakouských měst. Můžete se vydat do Villachu, kde probíhají největší oslavy, ale nezapomeňte, že tričko a kalhoty vám tady stačit nebudou. Připravte si pořádně barevný kostým a užijte si oslavy s plnou parádou. Zábavu v ulicích můžete zažít i v Salcburku nebo ve Vídni, kde je karneval úzce spojen s plesovou sezónou.

Foto: Pixabay

Mohlo by vás zajímat

NewsElektronická pistole i přesnost na milióntinu vteřiny: Co přináší oficiální časoměřič olympiády?

Po jednatřicáté, od roku 1932, se OMEGA zhostila role Oficiální olympijské časomíry, aby mohla zaznamenávat sny sportovců u všech 329 sportovních akcích ve 32 různých disciplínách. Švýcarská značka přináší do této události více než 90 let zkušeností s měřením času a do Paříže přiveze nejpokročilejší technologie, jaké kdy byly použity.

NewsSpláchněte starý rok: Proč vyrazit do Thajska v půlce dubna?

To, že se slaví čínský Nový rok, nemusíme dnes už nikomu připomínat. Málokdo však ví, že existuje i thajský Nový rok, který provází bujarý festival. Songkran připadá na 13. - 15. duben a kromě jiného ho doprovází velké množství vody. Není to však od věci, protože právě duben patří k nejteplejším měsícům v zemi.