Za chladivým prašanem se můžete vypravit do některých destinací v Evropě. Hintertux v Rakousku je jením z mála zbývajících ledovců, na kterém se lyžuje 365 dní v roce. Sníh si tu v létě můžete užít na 20 kilometrech sjezdovek. Také švýcarský Zermatt je otevřený celoročně a funguje tu na 50 vleků. Výzvou je i místní letní terénní park pro snowbordisty a freestyle lyžaře s výhledem na ikonický Matterhorn. Od poloviny července do konce října se lyžuje také v nedalekém méně rušném středisku Saas-Fee.
Jižní Amerika má několik lyžařských středisek otevřených v létě. Od června do září na vás čekají sjezdovky v legendárních chilských lyžařských střediscích Tres Valles u Santiaga nebo v all-inclusive lyžařském resortu Portillo, jenž bývá považován za jedno z nejlepších lyžařských míst na světě. Chybu neuděláte, ani když se vydáte do Cerro Catedral v Argentině. Tato destinace pro zimní sporty je uznávaná jako nejmodernější a nejprogresivnější v celé Jižní Americe a má pověst top cíle pro lyžování v Patagonii. V Severní Americe vám nejdelší lyžařskou sezónu nabízí Timberline Lodge v Oregonu, kde se dá lyžovat od června do srpna.
Zatímco Evropu svírají vysoké teploty, v Austrálii a na Novém Zélandu přebírá vládu chladné počasí. Zalyžujte si v novozélandské oblasti Coronet Peak, jednom z nejoblíbenějších středisek Jižního ostrova kousek od Queenstownu. Milovníci freeridu by měli zamířit do vyhlášeného Treble Cone u jezera Wanaka. Pokud vaše cesty povedou do Austrálie, svahy pokryté sněhem objevíte v největším lyžařském areálu země – Perisher v Novém Jižním Walesu. Nebo dáte spíše přednost středisku Thredbo, jež bylo několikrát v rámci Word Ski Awards jmenován nejlepším v celé Austrálii?
Foto: Pixabay, Unsplash