Gleneagles Townhouse: Must-visit spot Edinburghu

Když se skotský kult Gleneagles rozhodl po 97 letech rozšířit své portfolio o nový hotel, hned bylo jasné, že je na co se těšit. Pětihvězdičkový Gleneagles Townhouse uprostřed Edinburghu ale předčil veškerá očekávání.

Dvě honosné historicky chráněné budovy ve východním cípu náměstí St. Andrew, ve kterých dříve sídlila Skotská národní banka, jsou od letošního léta novým hotspotem náročných cestovatelů. Celkem 33 pokojů laděných ve viktoriánském stylu s prvky art deca nabízí nejvyšší úroveň komfortu v ambientu, který nezapře skotskou estetiku.

Stylový wellness i střešní bar

V podzemních prostorách bývalé trezorové místnosti je k dispozici rafinované SPA, jehož součástí je i kryokomora. Na opačně straně vertikály, tedy na střeše hotelu, se zase nabízí dechberoucí výhledy na město v kombinaci s perfektně vychlazenými koktejly. Největším klenotem hotelu je pak bezpochyby restaurace The Spence v noblesní síni s mramorovým sloupovím a barem uprostřed.

Mohlo by vás zajímat

LeisureZahrady Španělska: Na co láká region Murcia?

Mezi turisticky oblíbenou Valencií a Andalusií působí španělský region Murcia o něco tišším a méně rozvinutým dojmem. Ale nenechte se zmást. Pod slupkou prvního dojmu se skrývá bohatá historie a autentická španělská kultura vyhlášená skvělým vínem a fantastickou gastronomií. Kulisy Murcie navíc tvoří impozantní příroda definovaná dlouhými plážemi a horami jako stvořenými pro hiking.