Koks: Grónská michelinská meta

Objevujete rádi méně turistické destinace a autentickou místní gastronomii? Pak vyrazte okusit překvapivé degustační menu do Grónska.

Zdálo se vám, že Koks je s lokací na Faerských ostrovech nejodlehlejší michelinskou restaurací světa? Tak i tuhle hranici se podnik šéfkuchaře Paula Andrease Zisky rozhodl pokořit – od loňského roku totiž najdete Koks v Grónsku. Restaurace ověnčená dvěma michelinskými hvězdami se proslavila podáváním fermentovaného velrybího nebo jehněčího masa.

Dvacet chodů

V lokalitě severního polárního kruhu rozšíří Koks svůj repertoár také o místní bobulovité plody, byliny nebo tulení maso. Chef Ziska bude se svým týmem následující dvě letní sezony operovat v Ilimanaq Lodge, mikroresortu s výhledy na ledovce. Na hosty tady čeká až dvacetichodové degustační menu.

Mohlo by vás zajímat

LeisureLéto u rakouských jezer: Poznejte Wolfgansee

Dovolenou v Rakousku volí čím dál víc Čechů. Není divu. Najdete tam vše, co potřebujete k aktivnímu odpočinku – horské túry, průzračná jezera na koupání, cyklotrasy i vynikající gastronomii. Navíc je tam levněji než v Chorvatsku. Na popularitě v posledních letech nabývá například jezero Wolfgangsee. Místo, které si v minulosti oblíbili císaři.

LeisureNejluxusnější zážitky, kterým se oddat v Côte d’Azur

Azurové pobřeží, nebo také Côte d'Azur, je jedna z nejvyhledávanějších destinací na světě pro milovníky luxusních getaway a okouzlující přírodní scenérie. Nachází se na jihovýchodě Francie a nechybí tu nádherné pláže, azurové moře, bohatá historie a high-endové kultura.