Island, Bali i New York: Nejromantičtější hotely, kam vyrazit na valentýnský víkend

Nezáleží na tom, zda hledáte dobrodružství nebo si jen chcete dopřát zasloužený odpočinek. Našli jsme pro vás pět resortů, které se podle nás pyšní několika “nej” — to jedno je ale přece jenom silnější než ta zbylá, a tím je nejromantičtější. V těchto unikátníchhotelech a resortech si každý pár najde to své a s jistou ještě více prohloubí své pouto.

Romantika k cestování neodmyslitelně patří. To výjimečné tajemství nového místa, které čeká jen na to, až jej objevíte. Krása, která se vám klaní všude, kam jen oko dohlédne. Stačí se jen sbalit a vyrazit. Kam? Předvýběr jsme udělali za vás.

Como Shambhala Estate, Bali

Oáza klidu. I tak by se dalo v krátkosti shrnout sídlo Como Shambhala Estate na ostrově Bali. To se nachází přímo v džungli mezi stupňovitými vrcholky přilehlých kopců a nad řekou Ayung. Hned při příjezdu vás přivítají dechberoucí výhledy do zdejší čisté přírody. Již více než dvě desetiletí vládne Como Shambhala jako pětihvězdičkové útočiště pro ty, kteří touží po komfortu na sofistikované úrovni. Tady dáte skutečně sbohem stresu a svůj duchovní rozvoj posunete na vyšší úroveň. V každém z třiceti pokojů, apartmánů a vil s bazénem, najdete ve  střídmých ale vkusných interiérech najdete ručně vyřezávané detaily a starožitnosti. Tento detail je momentem, kdy se setkává východ se západem. Pokud milujete wellness, pak je Como Shambhala tou správnou volbou – patří totiž k jednomu z nejoblíbenějších resortů v Asii.

The Mark, New York

Že se vidíte spíše ve městě? Žádný problém. Hotel The Mark v New Yorku je nenápadný ve všech směrech. Svou atmosférou vás ale mile překvapí. Tlumeně osvětlené chodby s bleděmodrými dveřmi jako by vybízely k hledání místního genia loci. The Mark nabízí diskrétnost, top servis a bohatou nabídku služeb s důrazem na kvalitu. Vše, co byste od luxusního hotelu ve ‘velkém jablku’ čekali. Svůj pobyt navíc strávíte v nejexkluzivnější čtvrti na Manhattanu. Je také příjemné si uvědomit, že na této adrese mezi Pátou ulicí a Madison Avenue to nemáte daleko do Central Parku, kam si po celodenním procházení po městě můžete zajít na piknik.

Deplar Farm, Island

Že chcete spíše někam uniknout? I na vás jsme mysleli. Severoislandský poloostrov Trollů se právem řadí k nejkrásnějším horským masivům země. Zajímavostí je zde skutečnost, že ovce převyšují počet lidí a setkání s nimi bude jedním z nejhezčích zážitků, které si odsud odvezete. Jen si to představte — romantický útěk do ráje zahaleného v mlze, kde všechny starosti světa mizí jako mávnutím kouzelného proutku. Bývalý statek pojme maximálně 32 hostů najednou, i proto je zde trvale klid na rozjímání. Nabídka aktivit v zimním období je obzvláště velkolepá. Během letních měsíců si pak můžete vyrazit na výlet na farmu Langhus, kde máte možnost projet se na hřbetu islandských koní anebo si zajet prohlédnout polární kruh nad Grónským mořem.

Text: Nikol Pavlíčková, Foto: Archiv

Mohlo by vás zajímat

Hot ListsTop 5 neokoukaných přímořských destinací ve Francii

Francie láká každý rok turisty z celého světa na stále populární Paříž, která letos bude hostit letní olympijské hry, ale i na nedávno proběhlý filmový festival v Cannes a luxusní getaway na Francouzské Riviéře. Právě poslední aspekt nás momentálně láká nejvíc - ale trochu jinak. Jaké neokoukané přímořské oblasti si letos v létě nenechat ujít?