Karibská getaway: Golf i romantické plavby v Anguille

Anguilla patří mezi klenoty Karibiku, a láká hosty na jedinečné spojení přírodní krásy, kulturního dědictví a luxusních zážitků. Co zažijete na tomto ostrově, který se pyšní 33 úchvatnými plážemi?

Pláže jako Shoal Bay East, Meads Bay a Rendezvous Bay lákají svou bílou písčitou pláží a tyrkysovými vodami, ideálními pro šnorchlování, potápění nebo klasické opalování. Anguilla rovněž skrývá bohatou historii, která se odráží v  památkách, jako je historické centrum města, nebo Wallblake House poskytující pohled do minulosti ostrova.

Na Anguille můžete ochutnat typické karibské pokrmy, které spojují bohatství místních surovin s kulturními vlivy. Mezi nejčastější speciality patří grilovaný humr, pokrmy z čerstvých mořských plodů, jako je mahi-mahi nebo wahoo, a tradiční karibské kari s rýží a plantains. Nebudete moci odolat ani chutím exotického ovoce a vyzkoušejte i dezerty, jako je kokosový dort nebo banánový chléb. Uniknout by vám neměla restaurace Sharky’s.

Golf s výhledem na moře i romantická plavba

Pro dobrodružné duchy je na Anguille mnoho aktivit, včetně šnorchlování a potápění v průzračných vodách, windsurfingu, jachtingu a plachtění po okolních vodách, nebo golf na hřištích s dechberoucími výhledy na oceán v Aurora Anguilla. Pro extra dávku zážitků si zabookujte plavbu na soukromé lodi, která vás vezme objevovat skryté zátoky a tajemná místa, která Anguilla nabízí.

Romantické duše si zanilují romantické procházky po pláži za západu slunce, večeři u svíček na pláži nebo romantickou jízdu na lodi kolem ostrova při západu slunce. Můžete si také rezervovat soukromou jachtu a vydat se na romantickou plavbu po Karibském moři.

Anguilla je nejen rájem pro ty, kteří hledají odpočinek a klid na pláži, ale také pro ty, kteří touží po dobrodružství a objevování. S kombinací luxusu, přírodních krás a kulinářských delikates nabízí Anguilla zážitky, které vás přimějí se sem jednoduše vracet.

Text: Erika Nová, Foto: Archiv

Mohlo by vás zajímat

LeisureVillefranche-sur-Mer: Destinace, kde našla štěstí Tina Turner

Pokud by se nějaké městečko mělo pyšnit luxusním statusem, byla by to přímořská vesnička Villefranche-sur-Mer, skrytá perla Francouzské Riviéry. Toto místo dokázalo ohromit i legendární zpěvačku Tinu Turner, která zde našla klidný únik před světem kamer a světel. Vítejte ve francouzské „vesnici deluxe“.