3x podzimní relax v Česku

Vaše další staycation nemusí proběhnout u vás doma, ale ve vaší domovské krajině. Na jaké koncepty hotelů se můžete těšit v Česku na podzim? Máme pro vás wellness, víno, design, gastronomii i historii.
Výběr z hroznů

Užít si perfektní víno, wellness a klid. Nic víc po vás Thaya, v jejímž konceptu se snoubí hotel, restaurace a vinařství, nebude chtít. Nová podoba této leisure destinace v Podyjí vznikla podle návrhu renomovaného architekta Jakuba Ciglera a přináší na Znojemsko mezinárodní standard cestování za vínem. Ať už zvolíte pokoj s okny orientovanými na nádvoří celého komplexu, nebo dáte přednost výhledu na nekonečné řady vinné révy, jedno je jasné – sem se budete chtít vracet. Můžete se tady totiž ztratit z dosahu vysílačů všedních myšlenek v krásné nížině řeky Dyje (ta se mimochodem německy řekne – hádejte jak – ano, Thaya) nebo nechat zregenerovat tělo v místním wellness. Nejúčinnějším relaxantem jsou ale v Thayi samozřejmě tekuté hrozny, jejichž tóny se můžete prochutnávat v nově zrekonstruovaných sklepech vinařství. Na degustaci doporučujeme volně navázat večeří v místní restauraci Apri, kde najdete excelentní sezonní menu sestavené primárně z lokálních surovin.

Meziprostor

Dům z kamene, louka, les a hory. Vítejte Mezi lukami, v novém projektu manželů Hradilových, kteří jsou podepsaní pod oceňovaným boutique hotelem Mezi plůtky. Stejné jako tam to ale Mezi lukami nečekejte. Zatímco Mezi plůtky se budete cítit jako na návštěvě u známých, tady se budete cítit jako doma – celý objekt totiž budete mít jen pro sebe. Jestli se ale něčím obě stavby shodují, je to elegantní, luxusní a současně výjimečně skromný estetický podpis jejich majitelky a designérky v jednom, Daniely Hradilové. Nic tu není navíc, každý prvek interiéru má svoji roli, své místo, svůj příběh – od staleté podlahy v ložnicích vyrobené ze starožitných dubových dílenských stolů až po zarámovaný originální list z herbáře Basilia Beslera z roku 1613. Místo, kde Mezi Lukami stojí, je tak autenticky uklidňující, že jakmile shodíte z ramene tašku a zujete si boty, nezbývá nic jiného než otevřít lahev vína a kochat se panoramatem okolních Beskyd a údolí pod masivem Ondřejníku a Skalky.

Noc na vinici

V rytmicky stoupajících a klesajících kopcích osázených jihomoravskými vinicemi vyrostla nová vlnka – a vyvolala tsunami zájmu. Stojí za ní Zdeněk Hort, jeden z nejúspěšnějších českých podnikatelů a bývalý majitel velkoobchodu s ovocem a zeleninou Hortim. Po úspěšném exitu se kromě investičních projektů zaměřil také na další bohulibou misi a v roce 2012 založil vinařství Gurdau, pojmenované po německé verzi názvu obce Kurdějov. Loni v létě získalo Gurdau zázemí podobně ambicózní, jako jsou svěží minerální ryzlinky z produkce tohoto vinařství, když pro něj architekt Aleš Fiala zrealizoval vinařský dům se dvěma apartmány, organicky zasazený do okolí tak, že s ním stavba v podstatě splývá. Obě apartmá jsou velkorysá, ale minimalistická a vybavená s důrazem na detail, o čemž svědčí už to, že kosmetické amenities pocházejí od francouzské značky Caudalie pracující primárně s vinnými složkami.

Mohlo by vás zajímat

LeisureZahrady Španělska: Na co láká region Murcia?

Mezi turisticky oblíbenou Valencií a Andalusií působí španělský region Murcia o něco tišším a méně rozvinutým dojmem. Ale nenechte se zmást. Pod slupkou prvního dojmu se skrývá bohatá historie a autentická španělská kultura vyhlášená skvělým vínem a fantastickou gastronomií. Kulisy Murcie navíc tvoří impozantní příroda definovaná dlouhými plážemi a horami jako stvořenými pro hiking.

LeisurePoznejte neokoukané skryté poklady Chorvatska

Do Chorvatska míří každoročně nespočet turistů. Oblíbená letní destinace Čechů toho však nabízí více, než jen profláklé plážové destinace, kde se jen těžko dočkáte soukromí. Jaká místa byste měli v Chorvatsku poznat ještě letos?