Jarní Sicílie láká na největší činnou sopku i originální pizzu

Brzy začne jaro a právě to je pro mnohé nejlepším obdobím, kdy vyrazit na slunnou Sicílii. Na rozdíl od léta tu nepanují vedra a nejsou tu takové davy turistů. Jaro je proto skvělým obdobím, kdy se můžete na Sicílii vydat obdivovat historické památky, úchvatnou přírodu nebo si vychutnat vynikající gastronomii. Kam vyrazit?
Taormina

Historické město Taormina patří k těm nejkrásnějším na Sicílii. Nachází se na skalnatém útesu nad mořem. Najdete tu rozkvetlé stromy, římské divadlo, spoustu obchůdků a kaváren, ale také nádherný výhled na moře i sopku Etnu. Pochutnat si tu můžete nejen na výborné kávě, ale také na speciální místní zmrzlině – jedna z příchutí se zde jmenuje příhodně Etna. Další specialitou je vyhlášená hranatá pistáciová pizza.

Údolí chrámů Agrigento

Valle dei Templi neboli Údolí chrámů je opravdovým lákadlem pro milovníky historie. Jedná se o oblíbený archeologický areál s ruinami kdysi největších řeckých chrámů. Dominantou celého areálu je Chrám Dia Olympského nebo Heraklův chrám. Člověk zde má pocit, jakoby se přenesl v čase do úplně jiné doby.

Etna

Nejvyšší činná sopka v Evropě je dominantou celé Sicílie. Úchvatné pohledy na ni se naskytují už od letiště. Stačí vyjet autem serpentinami k sopce a ocitnete se ve velmi neobvyklé měsíční krajině se sopečnými krátery i lávovými poli plnými uhlově černých kamenů. Opravdový zážitek pak představuje procházka kolem některého z kráterů. Kromě placeného parkoviště je nahoře také restaurace a krámek se suvenýry. Je také možné vyjet lanovkou až nahoru, do výšky přibližně tří tisíc metrů nad mořem.

Syrakusy

Asi nikde jinde na světě se turisté nefotí s namalovanými kruhy na zemi. Právě odtud totiž pocházel slavný vědec a matematik Archimédes, jehož poslední slova zněla „Neruš mi mé kruhy!“, a tento výrok zde připomíná právě malba kruhů. Syrakusy ale nabízí i mnoho dalšího. Je zde například jeskyně Dionýsovo ucho, řecké divadlo, archeologický park nebo ostrov Ortigia s množstvím památek, jako je Apollonův chrám nebo Fontána di Diana.

Cefalú

Malebné městečko Cefalú má výjimečnou atmosféru. Najdete tu úzké uličky, pláže, obchody, typické staré sicilské domy, kavárny i krásný výhled ze skalního masivu, na který lze vystoupit. Ve městě se nachází také například úchvatná románská katedrála. Není divu, že se jedná o jedno z míst, které si nechá ujít jen málokterý turista.

Text: Michaela Sladká, Foto: Archiv

Mohlo by vás zajímat

LeisureRiviera Maya: Vibrující plážový život na mexickém pobřeží

Poloostrov Yucatán je pověstný tím, že je úplně jiný než zbytek Mexika. Je tu bezpečněji, najdete tu dechberoucí přírodní i historická místa a ta nejlepší jídla ochutnáte v místních pouličních stáncích. Yucatánský poloostrov ale také nabízí tyrkysové moře a bílý písek, díky čemuž patří místní pláže mezi nejvyhledávanější na světě.

LeisureSoneva: Návrat do modré laguny

Soneva patřila mezi průkopníky filozofie luxusu bosých nohou na Maledivách, ale k odpojení od všednosti používá i daleko rafinovanější nástroje než…